Yageo MFR-25FRF52-487R
MFR-25FRF52-487R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-487R
Brief Description
RES 487 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-487R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-487R
QUANTITY
MFR-25FRF52-487R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-487R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-487R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-487R
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-487R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-487R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-487R
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 24VDC 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL R-R LP 8-DIP datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 2.5MM DRK BGE datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 256MBIT 1.875NS datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 388MA 2.25 OHM datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
PTC THERMISTORS YP 20% datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 47PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf