Yageo MFR-25FRF52-49K9
MFR-25FRF52-49K9 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-49K9
Brief Description
RES 49.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-49K9.pdf
Availability of MFR-25FRF52-49K9
QUANTITY
MFR-25FRF52-49K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-49K9
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-49K9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
SeriesMFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-49K9
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-49K9 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-49K9 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-49K9
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 2MM VERT T/H datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 400A AC/DC datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm Series 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 60V AXIAL datasheet.pdf
BLUETOOTH ETHERNET PORT ADAPTER datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.9V 3-USP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO213AA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 2.5KV 250MA DO204 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 100W datasheet.pdf