Yageo MFR-25FRF52-63R4
MFR-25FRF52-63R4 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-63R4
Brief Description
RES 63.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-63R4.pdf
Availability of MFR-25FRF52-63R4
QUANTITY
MFR-25FRF52-63R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-63R4
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-63R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-63R4
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-63R4 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-63R4 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-63R4
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PIN 14-10AWG MATE-N-LOK datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 226 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE SET SCREW 1POS datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PANEL MOUNT IND LIGHT RED 28V datasheet.pdf