Yageo MFR-25FRF52-6K34
MFR-25FRF52-6K34 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-6K34
Brief Description
RES 6.34K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-6K34.pdf
Availability of MFR-25FRF52-6K34
QUANTITY
MFR-25FRF52-6K34 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-6K34
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-6K34
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-6K34
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-6K34 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-6K34 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-6K34
CAP FILM 0.39UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
POT 500K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
SMD PIANO SWITCH 4 POSITION datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 150MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
040 UNIV HDR SP 4V 30DP STD datasheet.pdf