Yageo MFR-25FRF52-6K81
MFR-25FRF52-6K81 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-6K81
Brief Description
RES 6.81K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-6K81.pdf
Availability of MFR-25FRF52-6K81
QUANTITY
MFR-25FRF52-6K81 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-6K81
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-6K81
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-6K81
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-6K81 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-6K81 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-6K81
CONN HEADER .100 DUAL STR 12POS datasheet.pdf
IC TXRX LEVEL SHIFT 3ST 56-VFBGA datasheet.pdf
IC TRANSMITTER HDMI 100-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CABINET ST STEEL 12.7X72.1X72.1 datasheet.pdf
SPACER RECT GEN PURP 0.060" datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf