Yageo MFR-25FRF52-75R
MFR-25FRF52-75R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-75R
Brief Description
RES 75 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-75R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-75R
QUANTITY
MFR-25FRF52-75R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-75R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-75R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-75R
Related LinksMFR-25F, MFR-25FRF52-75R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-75R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-75R
BATT VRLA 12V 4.5AH datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
SW ROTARY DIP FLT 16POS HEX 24V datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT EVAL FOR DS1190N datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 9.5A 7.1 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
ASSY DOUBLER 9A 400V STD REC datasheet.pdf
CAP FILM 0.15 UF 5% 630VDC datasheet.pdf