Yageo MFR-25FRF52-7K32
MFR-25FRF52-7K32 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-7K32
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-7K32.pdf
Availability of MFR-25FRF52-7K32
QUANTITY
MFR-25FRF52-7K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-7K32
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-7K32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-7K32
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-7K32 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-7K32 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-7K32
RES 8.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 133.33MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
INDICATOR INCAND GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE RA PIN datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 48"X60" datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf