Yageo MFR-25FRF52-7K87
MFR-25FRF52-7K87 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-7K87
Brief Description
RES 7.87K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-7K87.pdf
Availability of MFR-25FRF52-7K87
QUANTITY
MFR-25FRF52-7K87 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-7K87
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-7K87
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-7K87
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-7K87 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-7K87 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-7K87
RES SMD 301K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD GUIDE FOR 4.25" PC BOARDS datasheet.pdf
CONN FORK VINYL INSUL 50PC datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
RES 352K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 75A AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 200MW UMD2 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 40A TO3PFM datasheet.pdf