Vishay/Beyschlag MFU0805FF00630P100
MFU0805FF00630P100 picture photo
Mfg. Part Number
MFU0805FF00630P100
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE BOARD MNT 630MA 32VDC 0805
Datasheet Download
MFU0805FF00630P100.pdf
Availability of MFU0805FF00630P100
QUANTITY
MFU0805FF00630P100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFU0805FF00630P100
Internal Part NumberEIS-MFU0805FF00630P100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMFU Series SMD Chip Fuses
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesMFU
PackagingTape & Reel (TR)
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating630mA
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC32V
Response TimeFast
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.0014
ApprovalsUL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W x 0.018" H (2.00mm x 1.25mm x 0.45mm)
DC Cold Resistance0.42 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFU0805FF00630P100
Related LinksMFU0805FF, MFU0805FF00630P100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MFU0805FF00630P100 Details Description
Related parts for MFU0805FF00630P100
MOD INVERTER CCFL QUAD 6W 12V datasheet.pdf
IC SW DISTRIBUTION 2CHAN 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 32A TO-263AB datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 34.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 30POS TIN datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 105MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf