Vishay/Beyschlag MFU0805FF00630P500
MFU0805FF00630P500 picture photo
Mfg. Part Number
MFU0805FF00630P500
Brief Description
FUSE BOARD MNT 630MA 32VDC 0805
Datasheet Download
MFU0805FF00630P500.pdf
Availability of MFU0805FF00630P500
QUANTITY
MFU0805FF00630P500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFU0805FF00630P500
Internal Part NumberEIS-MFU0805FF00630P500
Standard Package5,000
Current Rating630mA
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.0014
ApprovalsUL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W x 0.018" H (2.00mm x 1.25mm x 0.45mm)
DC Cold Resistance0.42 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFU0805FF00630P500
Related LinksMFU0805FF, MFU0805FF00630P500 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MFU0805FF00630P500 Details Description
Related parts for MFU0805FF00630P500
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN NI-200Z datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 68POS STACK R/A datasheet.pdf
USB TO QUAD UART datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 4K FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5VOUT 25W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf