Vishay/Beyschlag MFU0805FF00750P100
MFU0805FF00750P100 picture photo
Mfg. Part Number
MFU0805FF00750P100
Brief Description
FUSE BOARD MNT 750MA 32VDC 0805
Datasheet Download
MFU0805FF00750P100.pdf
Availability of MFU0805FF00750P100
QUANTITY
MFU0805FF00750P100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFU0805FF00750P100
Internal Part NumberEIS-MFU0805FF00750P100
Standard Package1,000
Current Rating750mA
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.0021
ApprovalsUL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W x 0.018" H (2.00mm x 1.25mm x 0.45mm)
DC Cold Resistance0.285 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFU0805FF00750P100
Related LinksMFU0805FF, MFU0805FF00750P100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MFU0805FF00750P100 Details Description
Related parts for MFU0805FF00750P100
CONN HEADR BRKWAY .100 04POS STR datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EDGECARD 120POS PCI32 .050 SLD datasheet.pdf
IC TXRX J1708 HALF DUPLEX 8-SOIC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP5005G datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16TQFN datasheet.pdf
MILCONNECTOR MIM613 datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf