Vishay/Beyschlag MFU0805FF00750P500
MFU0805FF00750P500 picture photo
Mfg. Part Number
MFU0805FF00750P500
Brief Description
FUSE BOARD MNT 750MA 32VDC 0805
Datasheet Download
MFU0805FF00750P500.pdf
Availability of MFU0805FF00750P500
QUANTITY
MFU0805FF00750P500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFU0805FF00750P500
Internal Part NumberEIS-MFU0805FF00750P500
Standard Package5,000
Current Rating750mA
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.0021
ApprovalsUL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W x 0.018" H (2.00mm x 1.25mm x 0.45mm)
DC Cold Resistance0.285 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFU0805FF00750P500
Related LinksMFU0805FF, MFU0805FF00750P500 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MFU0805FF00750P500 Details Description
Related parts for MFU0805FF00750P500
IC 4.62V O-D 5% SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 26POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 30A 125V datasheet.pdf
FIREFLEX FIBERGLASS 1/2" RED 100 datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 GR SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf