Vishay/Beyschlag MFU0805FF01000P500
MFU0805FF01000P500 picture photo
Mfg. Part Number
MFU0805FF01000P500
Brief Description
FUSE BOARD MOUNT 1A 32VDC 0805
Datasheet Download
MFU0805FF01000P500.pdf
Availability of MFU0805FF01000P500
QUANTITY
MFU0805FF01000P500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFU0805FF01000P500
Internal Part NumberEIS-MFU0805FF01000P500
Standard Package5,000
Current Rating1A
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.0028
ApprovalsUL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W x 0.018" H (2.00mm x 1.25mm x 0.45mm)
DC Cold Resistance0.185 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFU0805FF01000P500
Related LinksMFU0805FF, MFU0805FF01000P500 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MFU0805FF01000P500 Details Description
Related parts for MFU0805FF01000P500
RES SMD 499 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.4A DL 16TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CAP CER 240PF 250V 0805 datasheet.pdf
ENCLOSED SWES E6TOP ROLLER datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 100TFBGA datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN N PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf