Vishay/Beyschlag MFU0805FF02000P100
MFU0805FF02000P100 picture photo
Mfg. Part Number
MFU0805FF02000P100
Brief Description
FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 0805
Datasheet Download
MFU0805FF02000P100.pdf
Availability of MFU0805FF02000P100
QUANTITY
MFU0805FF02000P100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFU0805FF02000P100
Internal Part NumberEIS-MFU0805FF02000P100
Standard Package1,000
Current Rating2A
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.0101
ApprovalsUL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W x 0.018" H (2.00mm x 1.25mm x 0.45mm)
DC Cold Resistance0.067 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFU0805FF02000P100
Related LinksMFU0805FF, MFU0805FF02000P100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MFU0805FF02000P100 Details Description
Related parts for MFU0805FF02000P100
IC REG LDO 2.5V 3A 5DDPAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 55A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TXRX ETH OCT LP COMM 208-HQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
CAP TRIM 1.5-15PF 6KV CHASS MNT datasheet.pdf
HDM SMPR110F180FK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf