Vishay/Beyschlag MFU1206FF03000P500
MFU1206FF03000P500 picture photo
Mfg. Part Number
MFU1206FF03000P500
Brief Description
FUSE BOARD MOUNT 3A 63VDC 1206
Datasheet Download
MFU1206FF03000P500.pdf
Availability of MFU1206FF03000P500
QUANTITY
MFU1206FF03000P500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFU1206FF03000P500
Internal Part NumberEIS-MFU1206FF03000P500
Standard Package5,000
Current Rating3A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC63V
Response TimeFast
Package / Case1206 (3216 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.0229
ApprovalsUL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W x 0.022" H (3.20mm x 1.60mm x 0.55mm)
DC Cold Resistance0.044 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFU1206FF03000P500
Related LinksMFU1206FF, MFU1206FF03000P500 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MFU1206FF03000P500 Details Description
Related parts for MFU1206FF03000P500
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 7/8" datasheet.pdf
IC DAC SERIAL +5V LP 12BIT 8-DIP datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm Series 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
IC VIDEO DECOD W/FILTER 100HTQFP datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCR FAST SW 150A 1000V TO-93 datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf