Vishay/Beyschlag MFU1206FF03500P500
MFU1206FF03500P500 picture photo
Mfg. Part Number
MFU1206FF03500P500
Brief Description
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 63VDC 1206
Datasheet Download
MFU1206FF03500P500.pdf
Availability of MFU1206FF03500P500
QUANTITY
MFU1206FF03500P500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFU1206FF03500P500
Internal Part NumberEIS-MFU1206FF03500P500
Standard Package5,000
Current Rating3.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC63V
Response TimeFast
Package / Case1206 (3216 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.031
ApprovalsUL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W x 0.022" H (3.20mm x 1.60mm x 0.55mm)
DC Cold Resistance0.035 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFU1206FF03500P500
Related LinksMFU1206FF, MFU1206FF03500P500 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MFU1206FF03500P500 Details Description
Related parts for MFU1206FF03500P500
IC VOICEBND CODEC 3V 1CH 20TSSOP datasheet.pdf
DIGITAL INPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 633MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 0.301 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
STD ELECTRODE datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf