TE Connectivity MGDQ5-00015
MGDQ5-00015 picture photo
Mfg. Part Number
MGDQ5-00015
Brief Description
FIXED IND 68UH 1.5A 120 MOHM SMD
Datasheet Download
MGDQ5-00015.pdf
Availability of MGDQ5-00015
QUANTITY
MGDQ5-00015 Order Process
Ship out your order
Specifications of MGDQ5-00015
Internal Part NumberEIS-MGDQ5-00015
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating1.5A
Current - Saturation1.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MGDQ5-00015
Related LinksMGDQ5, MGDQ5-00015 Datasheet, TE Connectivity Distributor
MGDQ5-00015 Details Description
Related parts for MGDQ5-00015
IC ADC 12BIT 4MSPS SAR 48-VQFN datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN MALE M8 3POS STR 2M CABLE datasheet.pdf
TERM BLOCK 3CONT DIN 6MM BEIGE datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 2.1A 76 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 5000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 10M 12-24VDC PNP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 38.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
22UF 160V 10X25MM 85C 5000H datasheet.pdf