Laird Technologies - Signal Integrity Products MGV0503R33M-10
MGV0503R33M-10 picture photo
Mfg. Part Number
MGV0503R33M-10
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330NH 13.7A 5.56 MOHM
Datasheet Download
MGV0503R33M-10.pdf
Availability of MGV0503R33M-10
QUANTITY
MGV0503R33M-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of MGV0503R33M-10
Internal Part NumberEIS-MGV0503R33M-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMGV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance330nH
Tolerance±20%
Current Rating13.7A
Current - Saturation19A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5.56 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.217" L x 0.201" W (5.50mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max)0.129" (3.30mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MGV0503R33M-10
MGV0503R33M-10 Details Description
Related parts for MGV0503R33M-10
IC 12BIT 70MHZ SMPL A/D 48-HTQFP datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8SOIC datasheet.pdf
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 311.04MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 12 OHM 20W 1% TO220 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 4V X7S 0306 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 430 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf