Laird Technologies - Signal Integrity Products MGV06023R3M-10
MGV06023R3M-10 picture photo
Mfg. Part Number
MGV06023R3M-10
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 3.3A 60.1 MOHM
Datasheet Download
MGV06023R3M-10.pdf
Availability of MGV06023R3M-10
QUANTITY
MGV06023R3M-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of MGV06023R3M-10
Internal Part NumberEIS-MGV06023R3M-10
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating3.3A
Current - Saturation10A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)60.1 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.264" W (7.30mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.091" (2.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MGV06023R3M-10
MGV06023R3M-10 Details Description
Related parts for MGV06023R3M-10
JUMPER-H1502TR/A3048N/H1500TR 2" datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .051M 39POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 120BGA datasheet.pdf
CABLE 7POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
1681 APPLIANCE INLET 16A 155C datasheet.pdf