Laird Technologies - Signal Integrity Products MGV0625R22M-10
MGV0625R22M-10 picture photo
Mfg. Part Number
MGV0625R22M-10
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 21A 3.2 MOHM SMD
Datasheet Download
MGV0625R22M-10.pdf
Availability of MGV0625R22M-10
QUANTITY
MGV0625R22M-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of MGV0625R22M-10
Internal Part NumberEIS-MGV0625R22M-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMGV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance220nH
Tolerance±20%
Current Rating21A
Current - Saturation34A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.2 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.264" W (7.30mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MGV0625R22M-10
MGV0625R22M-10 Details Description
Related parts for MGV0625R22M-10
JUMPER-H2788TR/C2065V/H2788TR 6" datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 15A 7 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 880MA 50 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 1.2A 85 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.9-5V 75W datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 7.87" DIA datasheet.pdf