Laird Technologies - Signal Integrity Products MGV12076R8M-10
MGV12076R8M-10 picture photo
Mfg. Part Number
MGV12076R8M-10
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 11.5A 14 MOHM
Datasheet Download
MGV12076R8M-10.pdf
Availability of MGV12076R8M-10
QUANTITY
MGV12076R8M-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of MGV12076R8M-10
Internal Part NumberEIS-MGV12076R8M-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Material - Core-
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating11.5A
Current - Saturation16.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)14 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max)0.255" (6.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MGV12076R8M-10
MGV12076R8M-10 Details Description
Related parts for MGV12076R8M-10
CONN HEADER 10POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMC datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/LATCH 26POS datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 360K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 35A 24V datasheet.pdf