Samtec, Inc. MH113-MH1RP-01BJ1-0152
MH113-MH1RP-01BJ1-0152 picture photo
Mfg. Part Number
MH113-MH1RP-01BJ1-0152
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
COAX CABLE ASSEM MHF TO SMA
Datasheet Download
MH113-MH1RP-01BJ1-0152.pdf
Availability of MH113-MH1RP-01BJ1-0152
QUANTITY
MH113-MH1RP-01BJ1-0152 Order Process
Ship out your order
Specifications of MH113-MH1RP-01BJ1-0152
Internal Part NumberEIS-MH113-MH1RP-01BJ1-0152
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesMH113
GenderFemale to Male
StyleSMA to MHF1
1st ConnectorSMA Female Jack
2nd ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
Length6.00" (152.4mm)
Cable Type1.13mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max3GHz
ColorWhite
Features-
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MH113-MH1RP-01BJ1-0152
Related LinksMH113-MH1RP, MH113-MH1RP-01BJ1-0152 Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
MH113-MH1RP-01BJ1-0152 Details Description
Related parts for MH113-MH1RP-01BJ1-0152
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP 12V 30MA 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
IC MULTI-CH RS232 DVR/RCVR 24DIP datasheet.pdf
2.5 WATT SOLAR CELL (6 PACK) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 26AWG 15SAU 14CKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.81MM datasheet.pdf
Connector Socket 53 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIBER PATCH CABLE LC/LC AQUA 3FT datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf