Bourns Inc. MH4532-132Y
MH4532-132Y picture photo
Mfg. Part Number
MH4532-132Y
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
BEAD FERRITE 1300 OHM 3A 4532
Datasheet Download
MH4532-132Y.pdf
Availability of MH4532-132Y
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MH4532-132Y Order Process
Ship out your order
Specifications of MH4532-132Y
Internal Part NumberEIS-MH4532-132Y
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMH4532 Series Material Declaration
PCN Obsolescence/ EOLMG,MU,MZ Series May/2013
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMH
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1.3 kOhm @ 100MHz
Current Rating3A
DC Resistance (DCR)60 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1812 (4532 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.067" (1.70mm)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MH4532-132Y
Related LinksMH453, MH4532-132Y Datasheet, Bourns Inc. Distributor
MH4532-132Y Details Description
Related parts for MH4532-132Y
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 35NS 68PLCC datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.015UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 998 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES 3K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 1.4A 65 MOHM SMD datasheet.pdf