Yageo MHP-25PTA52-330R
MHP-25PTA52-330R picture photo
Mfg. Part Number
MHP-25PTA52-330R
Brief Description
RES 330 OHM 1/4W .02% AXIAL
Datasheet Download
MHP-25PTA52-330R.pdf
Availability of MHP-25PTA52-330R
QUANTITY
MHP-25PTA52-330R Order Process
Ship out your order
Specifications of MHP-25PTA52-330R
Internal Part NumberEIS-MHP-25PTA52-330R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.244" L (1.80mm x 6.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHP-25PTA52-330R
Related LinksMHP-25PT, MHP-25PTA52-330R Datasheet, Yageo Distributor
MHP-25PTA52-330R Details Description
Related parts for MHP-25PTA52-330R
IDC CABLE-ASN50A/ AE50M / APK50A datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 410MW SOD123 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf