Yageo MHP-25PTA52-39K
MHP-25PTA52-39K picture photo
Mfg. Part Number
MHP-25PTA52-39K
Brief Description
RES 39K OHM 1/4W .02% AXIAL
Datasheet Download
MHP-25PTA52-39K.pdf
Availability of MHP-25PTA52-39K
QUANTITY
MHP-25PTA52-39K Order Process
Ship out your order
Specifications of MHP-25PTA52-39K
Internal Part NumberEIS-MHP-25PTA52-39K
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.244" L (1.80mm x 6.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHP-25PTA52-39K
Related LinksMHP-25P, MHP-25PTA52-39K Datasheet, Yageo Distributor
MHP-25PTA52-39K Details Description
Related parts for MHP-25PTA52-39K
FITTING END ENTRANCE T130 IVORY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 4POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CABLE PLUG 3POLE datasheet.pdf
TURBO CONVOLUTIONAL DECODER IP datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 11KV datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf