Yageo MHP-25PTA52-3K9
MHP-25PTA52-3K9 picture photo
Mfg. Part Number
MHP-25PTA52-3K9
Brief Description
RES 3.9K OHM 1/4W .02% AXIAL
Datasheet Download
MHP-25PTA52-3K9.pdf
Availability of MHP-25PTA52-3K9
QUANTITY
MHP-25PTA52-3K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHP-25PTA52-3K9
Internal Part NumberEIS-MHP-25PTA52-3K9
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.244" L (1.80mm x 6.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHP-25PTA52-3K9
Related LinksMHP-25P, MHP-25PTA52-3K9 Datasheet, Yageo Distributor
MHP-25PTA52-3K9 Details Description
Related parts for MHP-25PTA52-3K9
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 39MM datasheet.pdf
32 SIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf