Yageo MHP-50PTA52-33K
MHP-50PTA52-33K picture photo
Mfg. Part Number
MHP-50PTA52-33K
Brief Description
RES 33K OHM 1/2W .02% AXIAL
Datasheet Download
MHP-50PTA52-33K.pdf
Availability of MHP-50PTA52-33K
QUANTITY
MHP-50PTA52-33K Order Process
Ship out your order
Specifications of MHP-50PTA52-33K
Internal Part NumberEIS-MHP-50PTA52-33K
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.083" Dia x 0.358" L (2.10mm x 9.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHP-50PTA52-33K
Related LinksMHP-50P, MHP-50PTA52-33K Datasheet, Yageo Distributor
MHP-50PTA52-33K Details Description
Related parts for MHP-50PTA52-33K
CABLE 2COND 18AWG NAT SHLD 1000' datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
IC TERM SCSI LVD/SE ULT3 28TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 7.5A TO247-3 datasheet.pdf
CASE PLSTC ORG 19.75"L X 15.53"W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2NH 200MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 300MHZ SMD datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf