TDK Corporation MHQ0402P3N3BT000
MHQ0402P3N3BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ0402P3N3BT000
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 200MA 500 MOHM
Datasheet Download
MHQ0402P3N3BT000.pdf
Availability of MHQ0402P3N3BT000
QUANTITY
MHQ0402P3N3BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ0402P3N3BT000
Internal Part NumberEIS-MHQ0402P3N3BT000
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.3nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.017" L x 0.009" W (0.44mm x 0.24mm)
Height - Seated (Max)0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ0402P3N3BT000
Related LinksMHQ0402P, MHQ0402P3N3BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ0402P3N3BT000 Details Description
Related parts for MHQ0402P3N3BT000
RELAY GEN PURPOSE SPST 60A 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A 5DSBGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 18MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 6DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 160 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf