TDK Corporation MHQ1005P19NGTD25
MHQ1005P19NGTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P19NGTD25
Brief Description
FIXED IND 19NH 260MA 800 MOHM
Datasheet Download
MHQ1005P19NGTD25.pdf
Availability of MHQ1005P19NGTD25
QUANTITY
MHQ1005P19NGTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P19NGTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P19NGTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance19nH
Tolerance±2%
Current Rating260mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package1006 (0402)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P19NGTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P19NGTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P19NGTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P19NGTD25
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 500V NP0 1808 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf