TDK Corporation MHQ1005P2N0BTD25
MHQ1005P2N0BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P2N0BTD25
Brief Description
FIXED IND 2NH 1A 50 MOHM SMD
Datasheet Download
MHQ1005P2N0BTD25.pdf
Availability of MHQ1005P2N0BTD25
QUANTITY
MHQ1005P2N0BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P2N0BTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P2N0BTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P2N0BTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P2N0BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P2N0BTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P2N0BTD25
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 200POS .050" datasheet.pdf