TDK Corporation MHQ1005P33NGTD25
MHQ1005P33NGTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P33NGTD25
Brief Description
FIXED IND 33NH 220MA 1.5 OHM SMD
Datasheet Download
MHQ1005P33NGTD25.pdf
Availability of MHQ1005P33NGTD25
QUANTITY
MHQ1005P33NGTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P33NGTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P33NGTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance33nH
Tolerance±2%
Current Rating220mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant1.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P33NGTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P33NGTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P33NGTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P33NGTD25
THERMISTOR NTC 47K OHM 0805 SMD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 36VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/18/90LF 3.2SN BK datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/12/90 3.2SN BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf