TDK Corporation MHQ1005P3N4CTD25
MHQ1005P3N4CTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P3N4CTD25
Brief Description
FIXED IND 3.4NH 900MA 90 MOHM
Datasheet Download
MHQ1005P3N4CTD25.pdf
Availability of MHQ1005P3N4CTD25
QUANTITY
MHQ1005P3N4CTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P3N4CTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P3N4CTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.4nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating900mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package1006 (0402)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P3N4CTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P3N4CTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P3N4CTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P3N4CTD25
CONN EDGECARD EXTEND 50POS 0.156 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf