TDK Corporation MHQ1005PR13HTD25
MHQ1005PR13HTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005PR13HTD25
Brief Description
FIXED IND 130NH 110MA 2.9 OHM
Datasheet Download
MHQ1005PR13HTD25.pdf
Availability of MHQ1005PR13HTD25
QUANTITY
MHQ1005PR13HTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005PR13HTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005PR13HTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance130nH
Tolerance±3%
Current Rating110mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.9 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant800MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package1006 (0402)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005PR13HTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005PR13HTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005PR13HTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005PR13HTD25
FIXED IND 3.3MH 83MA 29 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 25.59"L X 21.59"W datasheet.pdf
POLARIZING KEY PEG NYLON datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 131MA 23 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SSD SD CARD ET 256GB SSD MLC datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 1.5UF RADIAL datasheet.pdf