Vicor Corporation MI-25K-IW-F4
MI-25K-IW-F4 picture photo
Mfg. Part Number
MI-25K-IW-F4
Brief Description
CONVERT DC/DC 155VIN 40VOUT 100W
Datasheet Download
MI-25K-IW-F4.pdf
Availability of MI-25K-IW-F4
QUANTITY
MI-25K-IW-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-25K-IW-F4
Internal Part NumberEIS-MI-25K-IW-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)210V
Voltage - Output 140V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.5A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 2.40" W x 1.00" H (106.7mm x 61.0mm x 25.4mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-25K-IW-F4
Related LinksMI-25K, MI-25K-IW-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-25K-IW-F4 Details Description
Related parts for MI-25K-IW-F4
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK SYNC 5BIT 16-SOIC datasheet.pdf
IC ANLG FRNT END 48-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 3-INP 6-ULLGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 14MM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 14POS STRGHT SKT datasheet.pdf