Vicor Corporation MI-25N-MX-F4
MI-25N-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
MI-25N-MX-F4
Brief Description
CONV DC/DC 155VIN 18.5VOUT 75W
Datasheet Download
MI-25N-MX-F4.pdf
Availability of MI-25N-MX-F4
QUANTITY
MI-25N-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-25N-MX-F4
Internal Part NumberEIS-MI-25N-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)210V
Voltage - Output 118.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)4.1A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 2.40" W x 1.00" H (106.7mm x 61.0mm x 25.4mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-25N-MX-F4
Related LinksMI-25N, MI-25N-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-25N-MX-F4 Details Description
Related parts for MI-25N-MX-F4
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
IC FPGA 144 I/O 191CPGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 90V 2A TO-92 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 2.5A TO-220 datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE A 19POS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
SOCKET CONTACT 100PCS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf