Vicor Corporation MI-25X-IY-F4
MI-25X-IY-F4 picture photo
Mfg. Part Number
MI-25X-IY-F4
Brief Description
CONVERT DC/DC 155VIN 5.2VOUT 50W
Datasheet Download
MI-25X-IY-F4.pdf
Availability of MI-25X-IY-F4
QUANTITY
MI-25X-IY-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-25X-IY-F4
Internal Part NumberEIS-MI-25X-IY-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)210V
Voltage - Output 15.2V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)9.6A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 2.40" W x 1.00" H (106.7mm x 61.0mm x 25.4mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-25X-IY-F4
Related LinksMI-25X, MI-25X-IY-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-25X-IY-F4 Details Description
Related parts for MI-25X-IY-F4
FEED-THRU TERM BLOCK 24-12AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
C/A 62.5 OFNR MTRJ-MTRJ GRN SEC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 38TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 16-VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
TERM PRINTED CIRCUIT Y datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 708MA 400 MOHM datasheet.pdf