Vicor Corporation MI-25Y-MW-F2
MI-25Y-MW-F2 picture photo
Mfg. Part Number
MI-25Y-MW-F2
Brief Description
CONVERT DC/DC 155VIN 3.3VOUT 66W
Datasheet Download
MI-25Y-MW-F2.pdf
Availability of MI-25Y-MW-F2
QUANTITY
MI-25Y-MW-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-25Y-MW-F2
Internal Part NumberEIS-MI-25Y-MW-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)210V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)20A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 2.40" W x 1.00" H (106.7mm x 61.0mm x 25.4mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max66W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-25Y-MW-F2
Related LinksMI-25Y, MI-25Y-MW-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-25Y-MW-F2 Details Description
Related parts for MI-25Y-MW-F2
CONN HSNG CARDEDGE 12DL POS .156 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 12DFN datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 0.25W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 120W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT SKT datasheet.pdf