Laird Technologies - Signal Integrity Products MI0805J102R-10
MI0805J102R-10 picture photo
Mfg. Part Number
MI0805J102R-10
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE 1A 1000 OHMS 0805 SMD
Datasheet Download
MI0805J102R-10.pdf
Availability of MI0805J102R-10
QUANTITY
MI0805J102R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI0805J102R-10
Internal Part NumberEIS-MI0805J102R-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMI
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1 kOhm @ 100MHz
Current Rating1A
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI0805J102R-10
MI0805J102R-10 Details Description
Related parts for MI0805J102R-10
RACK STEEL 15X20.6X48.1 BLK datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTHESIZR 4MA TSOT-6 datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
STAR RING INSULKRIMP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD123T datasheet.pdf
RES 105 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
MINI SPG SOCK INS GUN datasheet.pdf
LED XLAMP XH-P70 WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf