Laird Technologies - Signal Integrity Products MI0805J102R-10
MI0805J102R-10 picture photo
Mfg. Part Number
MI0805J102R-10
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE 1A 1000 OHMS 0805 SMD
Datasheet Download
MI0805J102R-10.pdf
Availability of MI0805J102R-10
QUANTITY
MI0805J102R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI0805J102R-10
Internal Part NumberEIS-MI0805J102R-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMI
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1 kOhm @ 100MHz
Current Rating1A
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI0805J102R-10
MI0805J102R-10 Details Description
Related parts for MI0805J102R-10
JUMPER-H1507TR/A3049W/X 5" datasheet.pdf
EVAL MOD FOR DAC2900 datasheet.pdf
IC SUPPLY MON W/RESET 8SOIC datasheet.pdf
ANTENNA 15DB EMBEDDED GPS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE D 31POS datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf