Microchip Technology MIC2013-0.8YML-TR
MIC2013-0.8YML-TR picture photo
Mfg. Part Number
MIC2013-0.8YML-TR
Brief Description
IC DISTRIBUTION SW 0.8A 6-MLF
Datasheet Download
MIC2013-0.8YML-TR.pdf
Availability of MIC2013-0.8YML-TR
QUANTITY
MIC2013-0.8YML-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MIC2013-0.8YML-TR
Internal Part NumberEIS-MIC2013-0.8YML-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginWafer Size Update 02/Sep/2015
Standard Package5,000
InterfaceOn/Off
Voltage - Load2.5 V ~ 5.5 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)Not Required
Current - Output (Max)800mA
Rds On (Typ)70 mOhm
Input TypeNon-Inverting
Features-
Fault ProtectionCurrent Limiting (Fixed), Over Temperature
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case6-VQFN Exposed Pad, 6-MLF®
Supplier Device Package6-MLF® (2x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIC2013-0.8YML-TR
Related LinksMIC2013-, MIC2013-0.8YML-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
MIC2013-0.8YML-TR Details Description
Related parts for MIC2013-0.8YML-TR
CONN HEADER .100 SNGL STR 22POS datasheet.pdf
IC LNA TRIPLE BAND W-CDMA datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 39K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf