Microchip Technology MIC2777-25BM5-TR
MIC2777-25BM5-TR picture photo
Mfg. Part Number
MIC2777-25BM5-TR
Brief Description
IC SUPERVISOR DUAL MCPWR SOT23-5
Datasheet Download
MIC2777-25BM5-TR.pdf
Availability of MIC2777-25BM5-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MIC2777-25BM5-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MIC2777-25BM5-TR
Internal Part NumberEIS-MIC2777-25BM5-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputComplementary
ResetActive High/Active Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold2.53V, Adj
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIC2777-25BM5-TR
Related LinksMIC2777-, MIC2777-25BM5-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
MIC2777-25BM5-TR Details Description
Related parts for MIC2777-25BM5-TR
IC REG LDO 3.3V 0.1A 5USMD datasheet.pdf
KIT NANO-CLIP 6 CLIPS BLACK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 6.4UH T65 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 10V X7S 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
IC DDR 512M 200MHZ 144BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MMIC MESFET GAAS 1W 32QFN datasheet.pdf