| Internal Part Number | EIS-MICRF022YM-FS12 | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Standard Package | 95 | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Frequency | 300MHz ~ 440MHz | |
| Applications | RKE | |
| Current - Receiving | 2.2mA | |
| Features | - | |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.5 V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | |