API Delevan MILP1812-152K
MILP1812-152K picture photo
Mfg. Part Number
MILP1812-152K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 950MA 222 MOHM
Datasheet Download
MILP1812-152K.pdf
Availability of MILP1812-152K
QUANTITY
MILP1812-152K Order Process
Ship out your order
Specifications of MILP1812-152K
Internal Part NumberEIS-MILP1812-152K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMILP1812
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±10%
Current Rating950mA
Current - Saturation1.98A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)222 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 130°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MILP1812-152K
Related LinksMILP18, MILP1812-152K Datasheet, API Delevan Distributor
MILP1812-152K Details Description
Related parts for MILP1812-152K
IC OPAMP GP 250KHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 630V X7T 2220 datasheet.pdf
INSERT FEMALE 1POS CRIMP datasheet.pdf
MGRID 2MM DRDW 06CKT TH HDR datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN RING CIRC 10-12AWG #5/16 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 3.57 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf