API Delevan MILS1812R-331K
MILS1812R-331K picture photo
Mfg. Part Number
MILS1812R-331K
Brief Description
FIXED IND 330NH 952MA 220 MOHM
Datasheet Download
MILS1812R-331K.pdf
Availability of MILS1812R-331K
QUANTITY
MILS1812R-331K Order Process
Ship out your order
Specifications of MILS1812R-331K
Internal Part NumberEIS-MILS1812R-331K
FamilyFixed Inductors
SeriesMILS1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance330nH
Tolerance±10%
Current Rating952mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant240MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MILS1812R-331K
Related LinksMILS181, MILS1812R-331K Datasheet, API Delevan Distributor
MILS1812R-331K Details Description
Related parts for MILS1812R-331K
CONN EDGECARD 20POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HOUSING 32POS .100" SINGLE datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC VIDEO PROCESSOR 479PBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS 2MM GREEN FML datasheet.pdf
RES 70K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf