API Delevan MILS1812R-334K
MILS1812R-334K picture photo
Mfg. Part Number
MILS1812R-334K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330UH 129MA 12 OHM SMD
Datasheet Download
MILS1812R-334K.pdf
Availability of MILS1812R-334K
QUANTITY
MILS1812R-334K Order Process
Ship out your order
Specifications of MILS1812R-334K
Internal Part NumberEIS-MILS1812R-334K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMILS1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±10%
Current Rating129mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)12 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant3.7MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MILS1812R-334K
Related LinksMILS181, MILS1812R-334K Datasheet, API Delevan Distributor
MILS1812R-334K Details Description
Related parts for MILS1812R-334K
CONN RECEPT 17POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES 2.82K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
MONO,1.3MPIX,PNP,C-MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SCREW,CAP,BUTTON SOCK HEAD datasheet.pdf
CTV 19C 19#12 SKT PLUG datasheet.pdf
270UF 10V 10X8 105C SMD datasheet.pdf