Cornell Dubilier Electronics MIN02-002CC3R3D-F
MIN02-002CC3R3D-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-002CC3R3D-F
Brief Description
CAP MICA 3.3PF 0.5PF 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-002CC3R3D-F.pdf
Availability of MIN02-002CC3R3D-F
QUANTITY
MIN02-002CC3R3D-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-002CC3R3D-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-002CC3R3D-F
PackagingBulk
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated300V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-002CC3R3D-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-002CC3R3D-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-002CC3R3D-F Details Description
Related parts for MIN02-002CC3R3D-F
HEADER COUPLER 5.08MM 19POS OR datasheet.pdf
TERMINAL PIN PTFE INSULATE .290" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 41POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
15000UF 15V 35X79 85C ST datasheet.pdf