Cornell Dubilier Electronics MIN02-002CC6R2D-F
MIN02-002CC6R2D-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-002CC6R2D-F
Brief Description
CAP MICA 6.2PF 0.5PF 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-002CC6R2D-F.pdf
Availability of MIN02-002CC6R2D-F
QUANTITY
MIN02-002CC6R2D-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-002CC6R2D-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-002CC6R2D-F
PackagingBulk
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated300V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-002CC6R2D-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-002CC6R2D-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-002CC6R2D-F Details Description
Related parts for MIN02-002CC6R2D-F
FIXED IND 270UH 750MA 460 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 76POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
RES 220 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf