Cornell Dubilier Electronics MIN02-002DC330J-F
MIN02-002DC330J-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-002DC330J-F
Brief Description
CAP MICA 33PF 5% 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-002DC330J-F.pdf
Availability of MIN02-002DC330J-F
QUANTITY
MIN02-002DC330J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-002DC330J-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-002DC330J-F
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-002DC330J-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-002DC330J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-002DC330J-F Details Description
Related parts for MIN02-002DC330J-F
CBL RIBN 50COND TWIST-PAIR 30M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.15A 125 MOHM datasheet.pdf
RES 332 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf
NON-HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 6.3291K OHM 1/5W 0.05% AXIAL datasheet.pdf
HDR 14POS 2MM datasheet.pdf