Cornell Dubilier Electronics MIN02-002DC390J-EFF
MIN02-002DC390J-EFF picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-002DC390J-EFF
Brief Description
CAP MICA 39PF 5% 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-002DC390J-EFF.pdf
Availability of MIN02-002DC390J-EFF
QUANTITY
MIN02-002DC390J-EFF Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-002DC390J-EFF
Internal Part NumberEIS-MIN02-002DC390J-EFF
PackagingBulk
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-002DC390J-EFF
Related LinksMIN02-002, MIN02-002DC390J-EFF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-002DC390J-EFF Details Description
Related parts for MIN02-002DC390J-EFF
CAP CER 1200PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG NATURAL 500' datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35 datasheet.pdf