Cornell Dubilier Electronics MIN02-002EC271J-F
MIN02-002EC271J-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-002EC271J-F
Brief Description
CAP MICA 270PF 5% 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-002EC271J-F.pdf
Availability of MIN02-002EC271J-F
QUANTITY
MIN02-002EC271J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-002EC271J-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-002EC271J-F
PackagingBulk
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-002EC271J-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-002EC271J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-002EC271J-F Details Description
Related parts for MIN02-002EC271J-F
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 12A TO-220 datasheet.pdf
FLOAT SW PPS N/O 25VA 50CM LEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
DSUB PLAST-HOOD 37P KNS-UNC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 150 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf